Materiały dydaktyczne wspomagające zdalne nauczanie

Pracownicy Katedry Chemii przygotowali ok. 65 godzin filmów dydaktycznych z chemii. Inicjatorem tej akcji był Prof. dr hab. Kazimierz Tomala, prorektor SGGW ds. dydaktyki, przy wsparciu kierownika Katedry Chemii dr hab. Agaty Górskiej, prof. SGGW. Filmy zostały nakręcone przez uczelnianą ekipę „SGGW TV”.

Filmy są przeznaczone głównie dla studentów SGGW, mających słabe podstawy z tego przedmiotu, nie zdających chemii na maturze. Mogą z nich korzystać zarówno studenci starszych lat czy doktoranci, jak też uczniowie szkół średnich, chcący uzupełnić lub rozszerzyć swoją wiedzę.

Filmy są zamieszczone na YouTube, kanał SGGW Science w niżej wymienionych playlistach.

Podstawy chemii – realizacja: Witold Bekas

lista wykładów dostępna jest pod linkiem: tiny.pl/7pp2s;

Podstawy analizy chemicznej – realizacja: Beata Just-Brochocka, Ewa Rostkowska-Demner, Katarzyna Tarnowska

lista wykładów dostępna jest pod linkiem: tiny.pl/7pp22

Chemia organiczna – realizacja: Ewa Białecka-Florjańczyk