Działania Koła w roku 2019

Na XLVI  Przeglądzie Kół Naukowych SGGW, który odbył się w piątek (6.12.19 r.) Koło Naukowe Dietetyków zaprezentowało 4 prace naukowe:

• Styl życia a stan skóry wśród dorosłych kobiet – autorzy: Kasia Łożyńska, Julia Rudzińska (opiekun naukowy: dr hab. Dominika Głąbska, prof. SGGW)
  • Stan wiedzy, a spożycie błonnika w wybranej grupie osób dorosłych – autorzy: Klaudia Sikora, Maria Janowska (opiekun naukowy: dr hab. Ewa Sicińska)
  • Przegląd aktualnych zaleceń dotyczących suplementacji kobiet w ciąży – autorzy: Julia Szymańska, Patryk Kaniewski (opiekun naukowy: dr inż. Monika Zielińska)
  • Ocena wiedzy studentów na temat wpływu żywienia na płodność – autorzy: Marta Miklewska, Julia Tracz (opiekun naukowy: dr inż. Danuta Gajewska)

Powstałe prace naukowe były efektem zaangażowania w działalność Koła. Dla wszystkich studentów było to bardzo rozwijające doświadczenie, które pozwoliło pogłębić ich wiedzę oraz zwrócić uwagę na istotne kwestie dotyczące prawidłowego żywienia i jego wpływu na zdrowie człowieka.

Jedna z prac (Styl życia a stan skóry wśród dorosłych kobiet) otrzymała WYRÓŻNIENIE w sekcji tematycznej Człowiek i jego otoczenie I. Autorki pracy z pełnym profesjonalizmem prezentowały wyniki swoich badań i odpowiadały na pytania Komisji.

Już zaczynamy myśleć o następnym Przeglądzie i zachęcamy do tego wszystkich członków naszego Koła!