Działania Koła w roku 2021

Działania Koła w roku 2021

W dniach 15-16 stycznia 2021r. członkinie Koła Naukowego Dietetyków - Kasia Łożyńska, Maria Janowska i Julia Szymańska - miały przyjemność uczestniczyć w NUTRIADZIE 20/21, czyli w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Dietetycznej, gdzie ocenie podlegała ich wiedza teoretyczna i praktyczna.

Dziewczyny wzięły udział online w 5 konkurencjach: teście ogólnym, krzyżówce, rundzie hazardzisty „stawiam na...”, rozpoznawaniu etykiet produktów i w konkurencji klinicznej. Nasze Koło uzyskało wysokie noty w konkurencjach o rozpoznawaniu etykiet i w krzyżówce. Najciekawszą, a zarazem najtrudniejszą, konkurencją była analiza przypadków klinicznych. Wymagała ona przeprowadzenia wywiadu z pacjentem chorym na konkretne jednostki chorobowe (wylosowany przypadek) i w ciągu 30 minut ułożyć dla niego jadłospis i skonstruować zalecenia dietetyczne.

Studentki oceniły turniej bardzo pozytywnie, dowiedziały się mnóstwa nowych rzeczy, poszerzyły swoje umiejętności nie tylko z zakresu żywienia, ale także współpracy drużynowej i pracy pod presją czasu. Mamy nadzieję, że w przyszłej edycji, już z większym doświadczeniem, dziewczyny będą miały okazję ponownie wykazać się wiedzą i godnie reprezentować Koło Naukowe Dietetyków i nasz Wydział!