poniedziałek, 11.04.2016

Inauguracja II edycji Programu ABC Zdrowego Żywienia – ABC Żywienia Dzieci

8 kwietnia br. uroczystą konferencją inauguracyjną rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjno - badawczego ABC Zdrowego Żywienia – ABC Żywienia Dzieci, organizowanego przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, przy wsparciu Carrefour Polska.

carrefoursggw_07001 carrefoursggw_0294
carrefoursggw_0445 carrefoursggw_0483
carrefoursggw_0601 carrefoursggw_0642

Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego odżywiania. Uczestnicy zajęć przejdą cykl interaktywnych warsztatów edukacyjnych, podczas których nauczą się podejmowania racjonalnych wyborów żywieniowych, komponowania oraz przygotowywania zbilansowanych posiłków, zwracając uwagę zarówno na ich wartość odżywczą, jak i zasady higieny.

Zajęcia edukacyjne kierowane są do blisko 1000 uczestników. Warsztaty i wykłady odbędą się w ośmiu miastach: w Warszawie, Olsztynie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Trójmieście, Białymstoku oraz Białej Podlaskiej.  Zajęcia poprowadzą eksperci z zakresu żywienia człowieka i żywności z akademickich ośrodków naukowych: Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; Wydziału Nauk o Żywności, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; Wydziału Nauk o Żywności, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu; Wydziału Technologii Żywności, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie; Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie; Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, Akademii Morskiej w Gdyni; Wydziału Nauk o Zdrowiu, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Program jest kontynuacją „ABC Zdrowego Żywienia” realizowanego w 2015 roku, którego odbiorcami były dzieci i młodzież oraz seniorzy. Relacje z ubiegłorocznych zajęć są dostępne na stronie abczywienia.pl

Konferencja inaugurująca projekt ABC Zdrowego Żywienia - ABC Żywienia Dzieci była również okazją do oficjalnego podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy SGGW i firmą Carrefour Polska. Umowę podpisali, ze strony Uczelni, JM Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prof. dr hab.  Alojzy Szymański, ze strony Carrefour Polska, Sekretarz Generalny Carrefour Polska, Robert Noceń.

carrefoursggw_0751 carrefoursggw_0774
facebookgoogle_plustwitterlinkedinfacebookgoogle_plustwitterlinkedin