środa, 1.04.2020

Darowizna Vivamix dla Zakładu Technologii Gastronomicznej i Chemii Żywności

Niezmiernie nam miło poinformować, że dnia 27 lutego 2020 r. firma Vivamix (oficjalny dystrybutor sprzętu legendarnej marki KitchenAid® w Polsce) przekazała bezpłatnie Zakładowi Technologii Gastronomicznej i Chemii Żywności zestaw przystawek do mikserów.

W skład przekazanego zestawu wchodzą:

• wałkowarka do makaronu z dwoma wykrojnikami (spaghetti i tagliatelle);
  • spiralizer do owoców i warzyw wraz z 6 wykrojnikami;
  • temperówka do owoców i warzyw z dwoma ostrzami.

Sprzęt posłuży Studentom naszego Wydziału na zajęciach z przedmiotów gastronomicznych. Dzięki przekazanym sprzętom Studenci zapoznają się z możliwościami wykonywania żmudnych czynności, takich jak np. wałkowanie ciasta makaronowego bądź pierogowego w sposób szybki i przyjemny. Przy wykorzystaniu nowych narzędzi oraz swojej kreatywności będą mogli wykonać różnego rodzaju nowe potrawy z wykorzystaniem „makaronu” z owoców i warzyw („spaghetti” np. z cukinii), czy płaty „lasagne” (np. z ziemniaka).

Serdecznie dziękujemy firmie Vivamix za przekazany sprzęt i jesteśmy pewni, że nasi Studenci w pełni wykorzystają wszechstronność sprzętów marki KitchenAid®