czwartek, 12.11.2020

Bezpłatne e-szkolenia „Poprawa stanu żywienia, stanu odżywienia i aktywności fizycznej”

Od 12 listopada do 12 grudnia 2020 Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH zaprasza na bezpłatne szkolenia e-learningowe o nazwie „Poprawa stanu żywienia, stanu odżywienia i aktywności fizycznej” przygotowane z myślą o trzech grupach zawodowych: realizatorach żywienia zbiorowego w placówkach oświatowych i szpitalach, cateringu; producentach żywności oraz pracownikach administracji publicznej i urzędów.

Edukacja w profilaktyce chorób niezakaźnych dietozależnych

Szkolenia te są częścią intensywnych działań prowadzonych od początku XXI wieku na rzecz poszerzania wiedzy o zwalczaniu głównych czynników ryzyka rozwoju chorób niezakaźnych dietozależnych - najczęstszych przyczyn zgonów współczesnych społeczeństw.

Działanie te poparte są wieloma stanowiskami m.in. Światowej Organizacji Zdrowia (2004), Komisji Europejskiej (2007) czy Rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ (2011). Zagadnienia te uwzględniono także w polskiej Ustawie o Zdrowiu Publicznym (2015) oraz w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016 – 2020.

Wszystkie dokumenty, jak również obserwacja struktury współczynników zgonów w Polsce wskazały, że drogą do zmniejszenie zapadalności i umieralności na choroby niezakaźne jest poprawa żywienia i zwiększenie poziomu aktywności fizycznej.

Stąd oferta szkoleń skierowana do osób, które są bezpośrednio powiązane z żywieniem: pracujących lub zainteresowanych pracą w gastronomii, zbiorowym żywieniu, dietetyce lub administracji publicznej.

Szkolenia dopasowane do potrzeb

Szczegółowy zakres tematyczny każdego szkolenia e-learningowego NIZP-PZH został dopasowany do jego grup odbiorców. Szczegóły znajdziesz na stronie: https://tiny.pl/7kbk6

Szkolenia są dostępne na platformie NIZP-PZH https://elearning.pzh.gov.pl/ od 12 listopada do 12 grudnia 2020. Skorzystaj z nich już teraz!

ℹ Zadanie realizowane jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, finansowane przez Ministra Zdrowia

 

facebookgoogle_plustwitterlinkedinfacebookgoogle_plustwitterlinkedin